Ramy z drewna dębowego

Drewno dębowe to najbardziej ceniony materiał przeznaczony na ramy. Przeczytaj o zaletach ram z drewna dębowego. 

Drewno dębowe to jeden z najdroższych materiałów pozyskiwanych z polskich lasów. Co sprawia że drewno to jest tak cenione i chętnie wybierane przez klientów? Dąb to jeden z gatunków najtwardszego drzewa występujący w naszym regionie. Jego największą zaletą jest wystrzymałość i twardość, co przekłada się na trwałość wykonanych z tego drewna przedmiotów, dlatego debina sprawdza się doskonale jako materiał na parkiet, schody, stoły, komody a także ramy.

Ramka drewniana dębowa – wysoka jakość wykonania, produkowana z polskiego drewna.

Wadą a jednocześnie zaletą jest twardość tego drewna: jest ono ciężkie w obróbce, odporne na ścieranie, polerowanie i uszkodzenia mechaniczne (wgniecenia, zarysowania). Ramy wykonane z drewna dębowego mają ma kilka innych zalet, o których warto napisać to:

Naturalny kolor dębiny

Po pierwsze ramy takie z upływem czasu nabierają głębi koloru, stają się delikatnie ciemniejsze. Związane jest to z właściwościami fizycznymi tego drewna, a w rezultacie z łatwością wybarwiania oraz konserwacją. Ramy pokryte warstwą lakieru będą zdecydowanie wolniej się zmieniać od tych zabezpieczonych woskiem.

Drewno dębowe to najbardziej ceniony materiał przeznaczony na ramy. Czy wiesz, że drzewa z których pozyskiwany jest materiał potrafią rosnąć po 200-300 lat?

Ramy z drewna dębowego to połączenie elegancji, trwałości i luksusu. Drewno dębowe posiada niepowtarzalny rysunek i fakturę, które sprawia, że użytkowane po wielu latach nadal będą spełniać swoją rolę.

Ramy odporne na odkształcenia.

Prawidłowo zabezpieczona rama, nie będzie ulegała odkształcaniu podczas użytkowania. Wypaczanie tak charalterystyczne dla dużych ram wykonanych z materiałów drewnopochodnych (ramy z mdf-u lub sosny), nie występuje wśród ram dębowych.

Wszechstronność ram dębowych.

Ramy dębowe idealnie uzupełniają każde wnętrze. Bez wzglęgu na styl, drewno dębowe ma ponadczasowy charakter i nadaje się do pomieszczeń w tradycyjnym stylu jak o nowoczesnym. Dodatkowo ramy dębowe występują też w różnych odceniach – od jasnego, bielonego dębu, przez ciepły po ciemny i czarny dąb. Dębina daje się łatwo bejcować, więc jeśli potrzebujesz zmienić kolor ramy – możesz to zrobić we własnym zakresie.

Konserwacja ram dębowych.
Ramy z drewna dębowego są proste w utrzymaniu. Jeżeli zaimpregnowane są woskiem, możesz je przetrzeć miękką bawełnianą szmatką lub nałożyć impregnat z naturalnego wosku. Ramy lakierowane wystarczy odkurzyć. Nie wymają one żadnych czynności konserwacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *