W naszym sklepie kupisz gotowe ramy do zdjęć w standardowych wymiarach.
Rozmiary ram drewnianych: 9x13cm, 10x15cm, 13x18cm, 15x21cm, 18x24cm, 21×30cm, 25x25cm, 30x30cm, 30x40cm, 40x50cm oraz 50x70cm. Posiadamy także nietypowe rozmiary jak: 15x36cm, 15x52cm, 26x31cm, 24x30cm, 28x35cm, 25x38cm, 30x45cm, 40x60cm, 50x60cm.

Gotowe ramki do zdjęć w formatach od 10x15cm do 50x70cm, dostępne w sprzedaży w www.swiatramek.pl Ramki IDEA
Gotowe ramki do zdjęć w formatach od 10x15cm do 50x70cm, dostępne w sprzedaży w www.swiatramek.pl

Ramy dostępne w naszej w ofercie to ramy z aluminium oraz z drewna: surowego, sosnowego, dębowego oraz tropikalnego egzotycznego. Posiadamy ponad 100 wzorów ram do zdjęć gotowych do powieszenia. Ramy dostępne są w sklepie stacjonarnym. Dlatego oferujemy także ponad 500 wzorów ram, które wykonujemy na wymiar, pod zamówienia dla klientów. Na bieżąco śledzimy trendy i nowości w świecie ramiarskim i poszerzamy naszą ofertę o nowe wzory oraz rozwiązania w ramiarstwie.

Wykonujemy ramy drewniane na wymiar. Duży wybór wzorników ram na zamówienie, dostępnych w sklepie.
Wykonujemy ramy drewniane na wymiar. Duży wybór wzorników ram na zamówienie, dostępnych w sklepie.

Ramy do zdjęć – drewniane czy aluminiowe?

W wielu sklepach dostępne są ramy są produkowane z różnych materiałów: lepszych i gorszych. Osobiście odradzamy ramy wykonane z materiału jakim jest MDF i pokrywanych folią. Obrazy takie nie nadają się do ekspozycji tam gdzie jest dużo światła słonecznego. Pod wpływem światła folia kurczy się oraz odkształca. Ram takich nie da się naprawić, jedyne co można zrobić to zerwać folię i pomalować mdf farbą kredową lub akrylową. Ponieważ ramy z mdf-u są tanie, jakość nie idzie w parze z ceną. W związku z tym ich drugą i największą wadą jest odkształcanie się i wypaczanie, pod wpływem ciężaru szyby. Ramy takie dostępne są w supermarketach, sklepach budowlanych, z meblami i wyposażeniem wnętrz.
Gotowa rama do zdjęć, obrazów lub grafik wykonana z drewna lub aluminium to gwarancja wysokiej jakości. Bez wątpienia drewniane ramy są ponadczasowe i uniwersalne. Istotne też jest to, że kupując dobre jakości ramy drewniane będziemy ich używać przez długie lata, w porównaniu to tanich wykonanych z drewnopochodnych materiałów. Dodatkowo zaletą drewna jest jego lekkość. Dobrze wybrane pod kolor ścian czy mebli, ożywiają pomieszczenie i dodają mu ciepła, klimatu. Duży wybór kolorów oraz różnych wzorów pozwala na ogromny wybór i dopasowanie się do stylu danego pomieszczenia. Załóżmy, że zakupione ramy drewniane przestały Ci się podobać. Bez problemu możesz je przemalować, polakierować lub dostosować do nowego stylu.

Przykład jak oprawić kilka zdjęć w passe-partout. Oprawianie w Foto Galerii.
Przykład jak oprawić kilka zdjęć w passe-partout. Oprawianie w Foto Galerii.

American Box – nowe ramy do oprawiania blejtram i podobrazi.

Do oferty wprowadziliśmy także ramy typu american box, które idealnie sprawdzają się do oprawy obrazów, zdjęć drukowanych na płótnie, obrazów oprawionych na blejtramie. Warto pamiętać aby dystans między podobraziem a ramą nie był większy niż 10-20mm. Dzięki temu obraz wygląda idealnie, tak jakby wisiał w powietrzu. Na koniec warto zwrócić jeszcze uwagę na najważniejszą kwestię: obraz musi mieć idealne kąty prosty, ponieważ cały jest widoczny, w rezultacie rama nie zakrywa krawędzi obrazu.

Kompleksowe usługi – wydruk zdjęć oraz oprawianie

W naszym zakładzie fotograficznym oferujemy kompleksowe usługi: drukujemy zdjęcia (rozmiary oraz cenniki), oprawiamy je w ramy oraz pass-partout. Jak zawsze, gwarantujemy konkurencyjne ceny, wysoką jakość naszych wyrobów oraz dogodne terminy realizacji.