Wydruki na płótnie – już teraz możesz wydrukować na płótnie malarskim swoje zdjęcie, grafikę, plakat lub kolaż.

Wydrukujemy na płótnie Twoje wspomnienia z wakacji, reprodukcję obrazu albo grafikę. Twoja wyobraźnia i nasz precyzja to dobre połączenie! Doceń wysoką jakość wydruków na płótnie. Zdjęcie na płótnie w ramie wygląda rewelacyjnie i będzie się pięknie prezentować na ścianie Twojego mieszkania, domu lub biura. Może to być też ciekawy prezent, jeśli pracę dodatkowo oprawisz w ładną drewnianą ramę na wymiar.

Jedyne co musisz zrobić to wysłać do nas plik, zdjęcie, grafikę na adres mailowy, lub przynieść do studia na USB lub innym nośniku.

Zdjęcie na płótnie – wydruki na płótnie fotografii, obrazów, grafiki, plakaty i wiele innych wykonujemy na ploterze Canon Pro-2000.

Dostępne formaty wydruków na płótnie

Formatów wydruków jest bardzo dużo: 20x20cm, 20x30cm, 20x40cm, 30x30cm, 30x40cm, 30x50cm, 40x50cm, 20x40cm, 50×50, 50x60cm i 50x70cm. Obrazy w podanych rozmiarach wykonujemy tego samego dnia. Jeżeli poszukujesz większych formatów, takich dużych, które prezentują się rewelacyjnie jak 100x70cm, to wykonujemy je w ciągu 3 dni roboczych. Wydruki na płótnie oprawiamy na sosnowych krosnach malarskich.

Krosna sosnowe do oprawiania wydruków na płótnie.

Płótna i ich rodzaje

Zdjęcie na płótnie drukujemy na wysokiej jakości płótnach canvasach poliestrowo-bawełnianych. W przeciwieństwie to tanich płócien poliestrowych, nasze posiadają domieszkę bawełny. Bawełna jest materiałem cięższym, lepszym jakościowo, a wysokogatunkowe płótno posiada charakterystyczne sploty, gęsto tkane. Dodatkowo połączenie bawełny z poliestrem daje powłokę o dużej rozdzielczości oraz elastyczności gwarantującej prawidłowe rozciągnięcie na blejtramie bez efektu zwisania. Dlaczego nie polecam płócien poliestrowych, szczególnie tych o niskiej gramaturze – 220-260g? Ponieważ „materiał” ten nie ma nic wspólnego z płótnem. Podczas produkcji na gorącym materiale odciskane, a raczej wyciskane są mechanicznie faktury, które mają przypominać splot bawełny! Rekomendujemy płótna bawełniane z domieszką poliestrową (30-35%) ponieważ, wydrukowane obrazy dopiero wtedy posiadają głębię, która ma przypominać obraz olejny. Podsumowując w Foto Studio oferujemy do wyboru kilka rodzajów płócien bawełniano-poliestrowych matowych i błyszczących, o różnych splotach i gramaturze od 300 do 400gram.

Zdjęcie na płótnie. Obraz może mieć efekt 3D, dlatego z każdej strony zadrukujemy 2 centymetrowe boki.
Jeżeli nie chcesz zadrukowanego boku możemy zostawić bok niezadrukowany lub w innym kolorze.

Na jakim urządzeniu drukujemy płótna?

Za najwyższą jakość fotograficzną w naszym studiu odpowiada ploter graficzny Canon Pro-2000. Ten ploter posiada aż 11 kolorów i jest w stanie wydrukować wszystkie niuanse i detale jakie widzisz na swoim ekranie. W swojej klasie jest to najlepszy wybór do uzyskania perfekcyjnych wydruków. Płótna błyszczące Canon PRO-2000 dodatkowo pokrywa specjalną warstwą bezbarwnego tuszu Chroma Optimizer, który zapewnia lepsze odwzorowanie szczegółów w ciemniejszych partiach, intensywną czerń i niską ziarnistość wydruków w perfekcyjnej jakości. Dodatkowo Chroma Optimizer działa jak lakier i to się sprawdza!

Werniks – po co wykonujemy werniksowanie?

Po wydrukowaniu zdjęcia na płótnie profesjonalnie zabezpieczamy powierzchnię wydruków atramentowych, głównie przed szkodliwym działaniem światła, wilgoci oraz wody, a także przed pękaniem oraz rozmyciem farby. W tym celu stosujemy werniksowanie: na powierzchni płótna rozprowadzamy warstwę werniksu (szybkoschnącego lakieru na bazie wody). Po wyschnięciu pozostaje wodoodporna, gładka powierzchnia. Werniksowanie ma także plusy – kolory są głębsze oraz nasycone.

Wszystkie obrazy przygotowywane w naszym zakładzie posiadają zawieszkę do mocowania. Na koniec po wydrukowaniu prace przygotowujemy do transportu: zawijamy w papier, karton, folię bąbelkową oraz foliujemy na życzenie. Wykonujemy także inne usługi fotograficzne w Foto Studio – druk odbitek, plakatów oraz oprawę zdjęć w ramach i na wymiar.