Nowość – film kolorowy Harman Phoenix 200/36

Przedstawiamy HARMAN Phoenix 200 – nowoczesny film negatywowy o czułości ISO 200, charakteryzujący się pełnym spektrum kolorów i autentycznym, 'analogowym’ wyglądem! Film jest już dostępny w naszym sklepie. Zapraszamy do testowania 🙂

Nowa baza oraz emulsja kolorowa

To historyczne osiągnięcie, jest to pierwszy film kolorowy wyprodukowany od podstaw w fabryce technologii HARMAN w Mobberley. Ta fabryka jest znana z produkcji renomowanych filmów czarno-białych Ilford Photo. Inżynierom z Harmana udało się nie tylko stworzyć wyjątkową emulsję, ale także specjalną bazę, na którą ta emulsja jest aplikowana.

HARMAN Phoenix 200 to niezwykły kolorowy film do procesu C41, który generuje obrazy charakteryzujące się wysokim kontrastem, wyraźnym ziarnem oraz intensywnymi, dynamicznymi kolorami. Jego unikalne cechy wyróżniają go spośród innych dostępnych na rynku filmów kolorowych.

Charakterystyka filmu Harman Phoenix 200

  • mocno widoczne ziarno,
  • wyraziste kolory, które mogą różnie reagować w zależności od ustawień skanera,
  • mocne zielenie, dobre czerwienie i żywy błękit,
  • możliwość wystąpienia halacji,
  • możliwość wystąpienia ciekawych anomalii w powłoce.

Wydobędziesz to, co najlepsze z HARMAN Phoenix 200 gdy zastosujesz poniższe zasady:

  • fotografuj przy dobrym, spójnym oświetleniu,
  • zadbaj o prawidłową ekspozycję,
  • działa dobrze w przypadku większości typów fotografii, ale…
  • najlepsze rezultaty uzyskasz w przypadku scen i obiektów wypełniających kadr.

HARMAN Phoenix 200
Podobnie jak mityczny Feniks, ten nowy film reprezentuje nadzieję, odrodzenie i transformację. Sygnalizuje początek nowego dziedzictwa firmy HARMAN i początek nowego, ekscytującego rozdziału dla jednego z największych na świecie producentów błon fotograficznych. Dlatego też, pierwszy film kolorowy Harmana nie jest pozbawiony pewnych dziwnych cech, ale mimo to stanowi wyraźny sygnał ze strony Harmana pokazujący nowy kierunek w rozwoju firmy. 

Harman Phoenix limitowana edycja filmu

Harman Phoenix to limitowana edycja filmu, która dostępna będzie jedynie przez pewien okres czasu. Sprzedaż i doświadczenia użytkowników ze stosowania tego negatywu będą wykorzystywane do udoskonalania i ulepszania receptur i technologii koloru. Celem jest, aby każda kolejny kolorowy film HARMAN był lepszy od poprzednika. 

Specyfikacja techniczna filmu dostępna na stronie producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *