Wydruk na płótnie – reprodukcje obrazów

Na pewno znasz ten obraz: Mona Lisa Leonardo da Vinci to najbardziej znany obraz na świecie – a my zrobiliśmy jego wierną kopię – wydruk na płótnie, który każdy może mieć!

Na początku, pierwszy krok skierowaliśmy na stronę Muzeum w Luwrze. Pobraliśmy oryginalny plik umieszczony ze strony. Przeczytasz dalej jak wygląda proces druku i jak to zrobiliśmy. A na początek trochę ciekawej historii o tym obrazie. Czy wiesz, że obraz ten został namalowany przez Leonardo da Vinci w latach 1503-1507, a chętnych na powieszenie oryginału i posiadanie go na wyłączność było wielu. Pierwszym z nich był sam autor, który do końca swojego życia obraz woził ze sobą. Kolejnym był Franciszek I król Francji, który obraz powiesił w salonie kąpielowym. Ludwik XIV, król Słońce Mona Lisę umieścił w swojej sypialni, oczywiście w Wersalu. Jednym z najbardziej znanych właścicieli obrazu Napoleon Bonaparte zabrał dzieło z Luwru i powiesił w swojej sypialni w pałacu w Tuileries. Pewnie znalazło by się jeszcze kilku, którzy chcieliby obraz mieć tylko i wyłącznie dla siebie jak sławny złodziej Vincenzo Peruggia , który w 1911 ukradł obraz z Wersalu i trzymał go w domu przez 2 lata.

Mona Lisa - Leonardo Da Vinci. Reprodukcja obrazu 50x70cm, wydruk wykonany na ploterze Canon Pro2000, płótno bawełniano-poliestrowe, rama drewniana wykonana na zamówienie.
Mona Lisa – Leonardo Da Vinci. Reprodukcja obrazu 50x70cm, wydruk wykonany na ploterze Canon Pro2000, płótno bawełniano-poliestrowe, rama drewniana wykonana na zamówienie.

Dziś mało kogo byłoby stać na kupienie obrazu, który jest dumą narodową Francji oraz muzeum w Luwrze. Ubezpieczony jest ponoć na kwotę 100mln dolarów, a wartość rynkowa oceniana jest na bagatela 50 mld dolarów! Miliony oglądających obraz oraz kolejne miliony sprzedanych kopii, pocztówek, koszulek, kalendarzy sprawiły, że jest to najbardziej medialny i rozpoznawalny obraz na świecie.

Wydruk na płótnie - wysokiej jakości płótno i oryginalne tusze pigmentowe z Canon Pro2000 to gwarancja jakości i trwałości na lata.
Wydruk na płótnie – wysokiej jakości płótno i oryginalne tusze pigmentowe z Canon Pro2000 to gwarancja jakości i trwałości na lata.

Jak drukujemy na płótnie?

Jeżeli chciałbyś byś właścicielem reprodukcji możemy Ci wydrukować wierną kopię. Będziesz jak wspomniany Napoleon Bonaparte podziwiał dzieło wielkiego mistrza w sypialni. Mona Lisa – Leonardo da Vinci będzie prawie tylko Twoja.

Mona Lisa powstała w technice olej na drewnie i ma wymiary 77x53cm. Reprodukcję drukujemy na bawełnianym płótnie matowym w wielu formatach – 30x40cm, 40x60cm, 50x70cm. Wydrukowane prace naciągamy na blejtramie sosnowym a następnie werniksujemy, by obraz zachował swoje kolory i były odporny na czynniki zewnętrzne. Werniksowanie to pokrywanie płótna specjalnym lakierem akrylowym na bazie wody, mające na celu zabezpieczenie wydruku pigmentowego. W ofercie sklepów można zakupić różne werniksy- matowe, satynowe, błyszczące, w płynie, w aerozolu, itd. W Foto Studio korzystamy z wersji matowej i satynowej w płynie. 

Obrazy mistrzów – czyli Twój wydruk na płótnie drukujemy na specjalnym płótnie bawełnianym matowym (100% bawełny) lub pół-błyszczącym (poliestrowo-bawełnianym) do zadruku pigmentowego. Wykorzystujemy w tym celu ploter fotograficzny Canon, który posiada aż 12 kolorów. Dysponując taką ilością kolorów, ploter jest w stanie wydrukować wszystkie kolory, odcienie, gradienty i detale jakie znajdują się na oryginale. Mona Lisa posiada charakterystyczną siatkę spękań, która jest na powierzchni obrazu. Po wydrukowaniu krakelura bo tak nazywa się to zjawisko wygląda jak w oryginale. Możliwości zadruku jakie ma Canon Pro 2000 w połączeniu z oryginalnymi tuszami są ogromne i wydruki wyglądają zjawiskowo. Na końcu warto nadmienić, że wydrukowanie zdjęcia na płótnie to dopiero połowa sukcesu. Bez wątpienia należy zastanowić się nad prawidłowym wyborem ram, tak aby obraz i rama stanowiły jedność, były zgodne z feng shui.  Ale to kolejny temat, o którym opowiem niebawem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *